Коли бабуся й дідусь балують дитину: що робити?

Бабусі й дідусі завжди балують онуків, вважаючи, що так вони роблять їх щасливими. Вашим батькам було непросто виховувати вас, тому тепер вони хочуть відчути радість від виховання онуків. Вони часто виконують усі забаганки дитини: купують зайву порцію морозива або іграшку, дозволяють пізніше лягти спати й багато іншого. Так чинять бабусі й дідусі в усьому світі.

Але ваші батьки найчастіше не бачать, до чого призводить їх щедрість. У результаті з важкою поведінкою дитини доводиться справлятися вам. І якщо ви часто залишаєте дитину з бабусею й дідусем, ви повинні бути впевнені в тому, що їх принципи виховання не суперечать вашим.

Як переконати своїх батьків не надто балувати дитину, дотримуватися правил, прийнятих у вашій родині?

Пропонуємо кілька рекомендацій для вирішення даної проблеми.

  • Заручіться підтримкою батьків. Якщо ви дорікаєте їм у тому, що вони балують дитину, це навряд чи вирішить проблему. Замість цього знайдіть відповідний момент для того, щоб поговорити з ними. Найкраще це зробити тоді, коли дитини не буде поруч. Поясніть, що ви знаєте, як вони люблять вашу дитину, але вам потрібно домовитися про дотримання певних правил. Скажіть, що вам необхідна їх підтримка. Наприклад, якщо ви стурбовані тим, що бабуся й дідусь купують дитині шкідливу їжу, поясніть, що стоматолог помітив у неї ознаки карієсу, і вам потрібно всім разом подумати над тим, як забезпечити здоров’я зубів дитини.
  • Не звертайте уваги на дрібниці. Якщо бабуся з дідусем балують дитину, але це не приносить багато шкоди, не втручайтеся. Наприклад, якщо бабуся дає дитині кишенькові гроші кожного разу, коли приїжджає в гості, подумайте, можливо, не варто робити з цього проблему. Дозвольте бабусі побалувати улюбленого онука, особливо, якщо вони бачаться рідко. Якщо ваші батьки обмежують дитину тоді, коли йдеться про дійсно важливі речі (наприклад, не дають їй дивитися жорстокі телепрограми), проявіть розуміння.
  • Не йдіть на компроміси, коли йдеться про здоров’я або безпеку дитини. Ваші батьки постійно купують малюкові шкідливу їжу або під час прогулянки дозволяють йому бігати недалеко від проїжджої частини? Ви повинні втрутитися. Покажіть батькам статті з газет або процитуйте експертів, щоб переконати їх у неприпустимості таких дій. Зрештою, потрібно чітко оголосити своїм батькам правило: не можна купувати дитині шкідливу їжу, а на прогулянках необхідно дотримуватися всіх правил безпеки.
  • У вашому будинку дитина повинна дотримуватися ваших правил. Поясніть дитині, що в будинку бабусі й дідуся можуть бути прийняті свої правила, і це нормально. Навіть найменшим дітям потрібно пояснити, що вони можуть пізніше лягати спати, їсти цукерки тільки в гостях у бабусі з дідусем. Удома цього робити не можна.
  • Залишайте подарунки й солодощі в будинку батьків. Якщо після візиту бабусі й дідуся ваш будинок переповнений подарунками, поясніть їм, що все це буде зберігатися в їхньому будинку. Коли батьки побачать, скільки місця все це займає, вони прислухаються до ваших прохань.
  • Проявіть рішучість. Якщо всі ваші прохання й розмови з батьками не призводять до позитивного результату, поговоріть з ними більш суворо. Поясніть, що їхня поведінка призводить до безладу в сім’ї, що вам стає все важче справлятися з дитиною. Нагадайте їм, що колись вони встановлювали правила для вас, і тепер вам необхідно робити те ж саме для вашої дитини.

У питаннях виховання дитини всі родичі, починаючи від її батьків і закінчуючи бабусями й дідусями, повинні обов’язково дотримуватися єдиної стратегії. Лише в цьому випадку можна досягти позитивного результату.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *