СПОСОБИ КОНТРОЛЮ СТРАХУ

СПОСОБИ КОНТРОЛЮ СТРАХУ

Страх—це примітивний інстинкт, який говорить, що від небезпеки потрібно втікати. Щоб перемогти цю реакцію, потрібно користуватися логікою та розумом.
Сплануйте, уявіть, який вигляд матимете перед аудиторією (одяг, взуття, зачіска).
До місця, з якого будете виступати, рухайтеся повільно. Тоді складається враження, що ви контролюєте ситуацію.
Слідкуйте за поставою: випрямте шию, тримайте голову так, щоб лінія підборіддя була горизонтальною.
Подивіться в очі тим, хто вас слухатиме. Коли дивитеся у вічі співрозмовнику, ви встановлюєте невидимий контакт.
Посміхніться. У цей час виникає невелика пауза, під час якої ви злегка відкриваєте губи, можна про себе сказати слово «два».
Стійте спокійно. Зведіть рухи до мінімуму.
Жести повинні підсилювати значення сказаних вами слів. Жести, зроблені на рівні грудей, створюють відчуття сили, впевненості.
Зоровий контакт
Потрібно дивитись на аудиторію так, ніби ви розмовляєте з ними у приватній бесіді. Якщо дивитися прямо в очі вам незручно, тоді намагайтеся дивитися на брови, ніс або чоло. Не варто дивитися тільки у свої записи або поверх голів слухачів.
Контроль над голосом
Голос повинен бути спокійним та виказувати позитивне ставлення; використовувати свій голос для передачі впевненості, зацікавленості, ентузіазму тощо. Без використання голосових наголосів промова буде здаватися нудною та звучати невпевнено.
Швидкість 
Промовець повинен використовувати швидкість свого голосу так, щоб все, що він робить, було зрозумілим. Виразно говорячи, ви змінюєте швидкість свого голосу. Швидко ви говорите тоді, коли хочете підкреслити поспішність дій, повільно тоді, коли пояснюєте свої ідеї. Промовці повинні виділяти важливі слова логічним наголосом, уникайте невпевненості, повільності у своїй промові, водночас не говоріть дуже швидко, ніби ви кудись поспішаєте.
Пауза 
Паузи найкраще робити перед та після проголошення ідей, складних пунктів та розділів своєї промови. Пауза повинна бути настільки довгою, щоб слухачі були здатні з’ясувати сказані ідеї та приготуватися до сприйняття наступних. Але варто уникати примусових пауз (або просто вигуків). Пауза достатньої довжини виділяє сказані ідеї краще за всі інші засоби усного мовлення.
Звук
Виступ хороший лише тоді, коли вас добре чують. Треба говорити голосно та не дуже знижувати свій тембр голосу. Направляйте свій голос на слухачів, а не, наприклад, на стіну. Дехто змінює тембр свого голосу, щоб промова звучала цікавіше. Говоріть голосно, коли хочете підкреслити інтенсивність, та тихо, коли передаєте емоції.
Суб’єктивно голос може бути хорошим або поганим.
Хороший: спокійний, з переважанням низьких тонів, добре модульований, оксамитовий, керований, владний, інтонаційно забарвлений, виразний, природний, звучний, доброзичливий, довірчий, турботливий, теплий.
Поганий: вібруючий, скрипливий, гугнявий, шепелявий, хрипкий, тремтячий, боязкий, уривчастий, гучний, ледь чутний, безбарвний, помпезний, плаксивий, високого тембру, монотонний, невпевнений, нудний, слабкий, напружений.

З ювілеєм, рідна школо!

З ювілеєм, рідна школо!

24 грудня морозного сонячного дня Білозерська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №18 зустрічала гостей на святкуванні 30-річного ювілею. Серед присутніх на урочистому святі були і почесні гості: Добропільський міський голова Андрій Аксьонов, керівник департаменту з соціального розвитку компанії ДТЕК, радник Добропільського міського голови Вікторія Гриб, секретар Білозерської міської ради Вікторія Шотт, представники відділу освіти Добропільської міської ради – начальник відділу Інна Кальченко, завідувач методичного кабінету Наталя Курдя, голова профспілкового комітету Василь Василенко.

Школа також вітала й тих, хто протягом багатьох років віддавав частину своєї душі для виховання та навчання підростаючого покоління – ветеранів педагогічної праці, чиї імена навічно будуть закарбовані у пам’яті учнів та колег. Достойне місце серед гостей зайняли ті, хто мудро керували навчальним закладом – Олена Георгіївна Матєшевська та Анатолій Олексійович Пальчиков. За невтомну працю, відданість обраній справі, ентузіазм та небайдужість для них прозвучали найщиріші побажанні та теплі слова, були вручені почесні відзнаки.

Не залишилися поза увагою й ті, хто протягом 30-ти років кожного дня сіє розумне, добре, вічне – Олена Максимівна Цимбаленко, Любов Миколаївна Ступак, Ганна Михайлівна Дорош, Маргарита Анатоліївна Залогіна, Галина Геннадіївна Желябіна.

З привітальним словом до присутніх гостей звернулися Інна Кальченко та Вікторія Гриб, щиро привітавши усіх з ювілеєм, побажавши щастя, здоров’я, тепла і ласки, щоб кожен день плавання в безкрайньому життєвому морі відкривав нові острови досягнень, звершень та здобутків.

Із щирими та теплими словами, із побажанням всім найкращих звершень та високих досягнень на освітянській нивізвернулися до всіх присутніх у заліНаталя Курдя,Вікторія Шотт та Василь Василенко.

Ну і який же День народження без подарунків! Почесні гості громади міста Добропілля вручили школі подарунковий сертифікат на суму 58 тисяч для придбання акустичної системи. Не залишилися осторонь і працівники компанії ДТЕК. Їх подарунок допоможе нам в реалізації проекту «Енергоефективні школи: нова генерація!», зробивши енергоаудит навчального закладу.

Щиро дякуємо Білозерській міській раді за корисний подарунок – багатофункціональний пристрій. Не залишилися байдужими і профспілкові комітети відділу освіти Добропільської міської ради та шахти «Новодонецька».

Учні школипривітали всіх присутніх мелодійними піснями, запальними танцями, душевними віршами.

І хоч святкування ювілею позаду, проте спогади про цей день ще довго бентежитимуть серця присутніх, додаватимуть наснаги та творчості колективу школи.

Тиждень англійської мови

Тиждень англійської мови

Білозерська ЗОШ І-ІІІ ст. № 18 активно долучилася до Всеукраїнського Тижня англійської мови, який тривав з 12 по 16 грудня та був присвячений закриттю Року англійської мови в Україні.

Весь тиждень був насичений подіями та заходами, що спланували вчителі англійської мови Спіцина І.С. та Ткаченко С.Г.

Учні початкових класів відкривали для себе творчість В. Шекспіра, взявши участь у конкурсі »Розмалюй героя».

Для учнів 5- 6 класів був влаштований перегляд анімаційних фільмів , створених за сюжетами творів В. Шекспіра з подальшим їх обговоренням.

Учнів 7- 8 класів учителі англійської мови запросили на інтерактивний урок- знайомство з життям та творчістю В. Шекспіра «Who was Shakespeare?»

Старшокласники стали учасниками інтерактивної гри «Shakespeare’s plays» та вікторини « They changed the world» .

Рік англійської мови в Україні, спрямований на популяризацію англійської мови, завершено. Та можна з впевненістю сказати, що багатогранний, складний та водночас цікавий процес вивчення англійської мови, знайомство з традиціями та звичаями англомовних народів продовжується, бо це є нагальною потребою сьогодення.

Інтерактивна школа творчого вчителя

Інтерактивна школа творчого вчителя

 Орієнтовний перелік авторських вебінарів зимової сесії онлайн-проекту Видавництва «Ранок»

 «Інтерактивна школа творчого вчителя» на січень 2017

/методична підтримка протягом всього року/

Увага! Зимову сесію перенесено на тиждень 

 (зимова сесія   16 січня–28 січня 2017 р.)

(весняна сесія   27 березня–08 квітня 2017 р.)

Для участі у вебінарах і подальшого отримання сертифікату необхідно зареєструватися за адресою: http://www.ranok.com.ua/webinar.html/

Запис вебінарів буде розміщено на сайті interactive.ranok.com.ua у розділі «Дистанційні курси»

Постійна технічна підтримка 098 037 54 68

Інформаційна підтримка e-ranok@ukr.net, uchebka@ranok.com.ua

Continue reading

Панорама творчих уроків — 2017

Панорама творчих уроків — 2017

Видавництво «Шкільний світ»

ПОЛОЖЕННЯ

про щорічний конкурс педагогічної майстерності

ПАНОРАМА ТВОРЧИХ УРОКІВ — 2017

«Сучасний урок: нові форми»

Мета: популяризувати кращий педагогічний досвід серед освітян України.

Загальні положення

  1. Огляд-конкурс проводиться з 15 грудня 2016 до 1 березня 2017 року.
  2. 2. Участь у конкурсі можуть брати лише передплатники видань «Шкільного світу» на 2017 рік.
  3. Результати конкурсу оцінюватиме компетентне журі.
  4. Найкращі роботи буде опубліковано на сторінках профільних предметних видань, а їхніх авторів — нагороджено дипломами, подяками й цінними подарунками. Цінними подарунками буде нагороджено переможців у кожній номінації за І, ІІ та ІІІ місця. Решта учасників отримають подяки й грамоти.

Етапи проведення конкурсу

Етап 1. Приймання робіт з 15 грудня 2016 року до 1 березня 2017 року.

Етап 2. Визначення переможців із 1 березня до 1 травня 2017 року включно.

Етап 3. Урочисте нагородження переможців і призерів конкурсу відбудеться в місті

Києві та кожному обласному центрі, у регіоні якого будуть переможці. Залежно від кількості переможців та обласних центрів, урочисте нагородження в окремих регіонах проводитиметься до 1 жовтня 2017 включно.

Нагородження

Учасники, які посядуть перші місця, отримають дипломи й цінні подарунки. Учасники, які посядуть другі та треті місця, отримають дипломи й заохочувальні подарунки. Учасників, які не перемогли, буде нагороджено грамотами. Після завершення конкурсу організатори надішлють до департаментів (управлінь, відділів) освіти листи-подяки з інформацією про переможців і лауреатів.

Вимоги до конкурсних матеріалів

  1. Конспект уроку має містити чітко сформульовані тему, мету, завдання, перелік засобів навчання, визначену структуру, опис дій учителя (вихователя) та учнів (вихованців), список використаних джерел.
  2. До конспекту обов’язково має бути додано заяву встановленого зразка, яку учасник заповнив власноруч.
  3. Матеріали надсилаються разом із квитанцією або копією квитанції про передплату видань «Шкільного світу» на адресу видавництва: вул. Бастіонна, 15, м. Київ, 01014 із позначкою «Панорама».

Обов’язкова умова

Кожен учасник, який подає роботи на конкурс, має бути передплатником видань

«Шкільного світу» на 6 або 12 місяців.

Положення  про батьківський комітет класу

Положення про батьківський комітет класу

Розглянуто та затверджено на засіданні

Ради школи

Білозерської ЗОШ І-ІІІ ст.. № 18

Добропільської міської ради

Протокол № 1від 25.09.2013р.

ПОЛОЖЕННЯ

про батьківський комітет класу

Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18

Добропільської міської ради

  1. Загальні положення

1.1. Батьківський комітет класу — це об’єднання батьків, діяльність якого: спрямована на всебічне сприяння педагогічному колективові вчителів які працюють із класом, класному керівникові, співпраці родини т; школи на користь учнів класу.

1.2.  У своїй діяльності комітети керуються Конституцією України, Законами України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Про об’єднання громадян”, Конвенцією ООН “Про права дитини”, “Положенням про загальноосвітній навчальний заклад”, статутомБілозерської ЗОШ І-ІІІ ст.. № 18 Добропільської міської ради, цим положенням та іншими нормативно-правовими актами в галузі освіти і міжнародного законодавства з прав дитини.

1.3. Рішення про заснування батьківського комітету класу приймається на загальних зборах батьків відповідного класу.

  1. Мета, завдання, основні принципи діяльності

2.1. Метою діяльності комітетів є захист законних інтересів своїх дітей в органах громадського самоврядування закладу, у відповідних державних, судових органах, а також надання допомоги педагогічному колективу в реалізації завдань загальної середньої освіти.

2.2. Основними завданнями діяльності комітетів є сприяння створенню умов для:

  • формування та розвитку особистості учня та його громадянської позиції, становленню учнівського самоврядування;
  • виховання в учнів шанобливого ставлення до державних святинь, української мови і культури, історії і культури народів, які проживають в Україні;
  • формування загальнолюдської культури і моралі, культури міжетнічних відносин;
  • захисту здоров’я та збереження життя і здоров’я дітей;
  • здобуття учнями обов’язкової загальної середньої освіти, розвитку їх природних здібностей та підтримки обдарованої молоді;
  • запобігання бездоглядності дітей у вільний від занять час і безпритульності;
  • всебічного зміцнення зв’язків між родинами, навчальним закладом і громадськістю з метою встановлення єдності їх виховного впливу на дітей;
  • залучення батьківської громадськості до професійної орієнтації учнів, позакласної та позашкільної роботи;
  • організації роботи з розповсюдження психолого-педагогічних і правових знань серед батьків, підвищення їх відповідальності за навчання і виховання дітей;
  • вирішення питань розвитку матеріально-технічної бази навчального закладу та його благоустрою.

Continue reading

Положення  про Раду школи

Положення про Раду школи

Розглянуто та затверджено на засіданні

загальношкільної батьківської конференції

Білозерської ЗОШ І-ІІІ ст.. № 18

Добропільської міської ради

Протокол № 1від19.09.2013р.

 

ПОЛОЖЕННЯ

про Раду Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18

Добропільської міської ради

 

1.Загальні положення

1.1. Відповідно до пункту 64 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року N 964 “Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад”, Статуту школи у навчальному закладі створюється рада загальноосвітнього навчального закладу.

1.2. Рада загальноосвітнього навчального закладу (далі–Рада школи) – це постійно діючий у період між загальними зборами (конференцією) орган громадського самоврядування.

1.3. У своїй діяльності рада керується Законами України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, Статутом загальноосвітнього навчального закладу, цим Положенням.

  1. Мета, завдання і принципи діяльності ради загальноосвітнього навчального закладу

2.1. Метою діяльності ради є:

сприяння демократизації і гуманізації навчально-виховногопроцесу;

об’єднання зусиль педагогічного і учнівського колективів, батьків, громадськост іщодо розвитку навчального закладу та удосконалення навчально-виховногопроцесу;

формування позитивного іміджу та демократичного стилю управління навчальним закладом;

розширення колегіальних форм управління навчальним закладом;

підвищення ролі громадськості у вирішенні питань, пов’язаних з організацією навчально-виховного процесу;

2.2. Основними завданнями ради є:

підвищення ефективності навчально-виховного процесу у взаємодії з сім’єю, громадськістю, державними та приватними інститутами;

визначення стратегічних завдань, пріоритетних напрямів розвитку навчального закладу та сприяння організаційно-педагогічному забезпеченню навчально-виховного процесу;

формування виховного середовища;

створення належного педагогічного клімату в навчальному закладі;

сприяння духовному, фізичному розвитку учнів (вихованців) та набуття ними соціального досвіду;

підтримка громадських ініціатив щодо вдосконалення навчання та виховання учнів, творчих пошуків і дослідно-експериментальної роботи педагогів;

сприяння організації дозвілля та оздоровлення учнів (вихованців);

ініціювання дій, що сприяли б неухильному виконанню положень чинного законодавства щодо обов’язковості загальної середньої освіти;

стимулювання морального та матеріального заохочення учнів (вихованців), сприяння пошуку, підтримки обдарованих дітей;

зміцнення партнерських зв’язків між родинами учнів (вихованців) та загальноосвітнім навчальним закладом з метою забезпечення єдності навчально-виховногопроцесу.

Continue reading

Розклад роботи курсів та факультативів

Розклад роботи курсів та факультативів

                                                                                                                                                                                        ЗАТВЕРДЖЕНО:____________

                                                                                                                                                                                            Директор школи

                                                                                                                                                                О.В. Зоріна

РОЗКЛАД

роботи курсів та факультативів

по  Білозерській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 18

Добропільської міської ради Донецької області

на І семестр 2016-2017 навчального року

Дні тижня

 

Назва

 

Понеділок

 

Вівторок

 

Середа

 

Четвер

 

П’ятниця

 

Субота

Математика(ф)           І, ІІІ тиждень

11.00-12.30

11 клас

Математика (курс) 7.30-08.15

9 клас

         
Розв’язання фізичних задач       7.30-8.15

10 клас

 

   
Методи розв’язання хімічних задач           ІІ, ІV тиждень

11.00-12.30

10 клас

Історія (курс)         14.15-15.00

8 клас

 
Англійська мова (курс)   14.15-15.00

8 клас

       
Шлях до майбутнього «Intel»   14.30- 15.15

10клас

       
Російська мова 13.10-14.05

2 клас