День вишиванки

Щороку третього четверга травня українці по всьому світу та солідарні з Україною іноземці одягають вишиті сорочки і святкують День вишиванки. Вишиванка є кодом нації й нагадуванням про багату культуру, що пов’язує українців зі своєю історією. Це символ краси, здоров’я і щасливої долі. Її вважають оберегом української нації. Вишита сорочка символізує сімейні цінності – пам’ять роду, вірність і любов. В Україні сорочку вишивала мати для сина чи доньки, вкладаючи свою любов, мрії та світлі надії, щоб діти йшли у світ з маминим благословенням. У цей день, якщо ти знаходишся в Україні або поза її кордонами, одягни вишиванку, нехай вишиті орнаменти та узори нагадують тобі про рідну домівку та Батьківщину, зігріють твою душу теплими спогадами.

Вишиванка рідна, ну хіба не диво?

В ній ходити модно, стильно і красиво.

Це митецький витвір, це краса і казка,

В ній душі наснага, материнська ласка.

Кольори сплелися в ній в узори й квіти,

Щоб були щасливі і сміялись діти.

В цей де в Білозерській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №18 Білозерської міської ради, з метою поглиблення знань про історію, символи та культурне значення вишиванки, виховування почуття гордості за рідний край, національну гідність, шанобливе ставлення до загальнолюдських цінностей, спонукати учнів до відновлення національних традицій, їх збереження і впровадження в життя, проведено наступні виховні заходи:

✅вікторина “Наш священний оберіг”

✅розповідь “Що символізує вишиванка”

✅квест-гра “День вишиванки”

✅Квест-урок “Вишиванка – генетичний код нації”

✅виховна година “Вишиванка – твій генетичний код”

✅інформаційна хвилинка “Знана у всьому світи українська вишиванка наша”

✅година спілкування “Цікаві факти про українську вишиванку”

✅вікторина “Вишиванка – код нації”

✅година спілкування “Вишиванка моя, вишиванка”

✅відео-вікторина “День вишиванки”

✅виховна година “А над світом українська вишиванка цвіте”

✅виховна година “День вишиванки”

До відзначення Дня вишиванки в Україні, в Білозерській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №18 Білозерської міської ради пройшов фоточелендж “У кольорах моєї вишиванки любов до рідної землі”, а також учні доєднуються до обласних фоточеленджів «Одвічний предків талісман» від ДОПДЮТ та «Одягни вишиванку, Україно моя!» від ДОЕНЦ, до літературного відео-флешмобу “Вишиванка – оберіг нації” https://youtu.be/_LakbbOcb88

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *