Інформація  про виконання регіональних планів з відзначення ювілейних та памятних дат у листопаді-грудні 2017р.

Інформація про виконання регіональних планів з відзначення ювілейних та памятних дат у листопаді-грудні 2017р.

На виконання Указу Президента України від 23 березня 2017 року № 75/2017 „Про заходи у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 років” та з метою донесення до українського суспільства об’єктивної інформації про злочини, вчинені у XX столітті комуністичним тоталітарним режимом на території України,  25 вересня у Білозерській ЗОШ І-ІІІ ст..№18 були проведені наступні заходи:

  • Тематичні уроки з історії  «Встановлення й утвердження радянського тоталітарного режиму (1921-1939рр.), «Україна в перші повоєнні роки (1945-початок 1950-х рр..). Для учнів було організовано та проведено єдину інформаційну годину «80-ті роковини Великого терору» та виховні години «Згадаймо 1937-1938 роки репресій…».
  • Засідання круглого столу «Пам’ять не згасає…»;
  • Тематична книжкова виставка «Архіпелаг особливого призначення»;

У фойє школи протягом дня відбувалася демонстрація  документального відео сюжету «Роки страхіття та терору….». Для учнів 1-11 класів класними керівниками були проведені інформаційні хвилини «80-ті роковини Великого терору». Шкільна бібліотека радо зустрічала відвідувачів тематичною виставкою  «Великий терор на Україні». Учні 10-11 класів були учасниками круглого столу з теми «Пам’ять не згасає…», а для учнів 7-8 класів свої двері відчинив шкільний музей для проведення інформаційної години «Згадаймо 1937-1938 роки репресій…».

Учні активно брали участь у всіх запланованих заходах, щиро перейнялися і усвідомили трагізм тих подій. Вони обговорювали інформаційні матеріали, чітко і аргументовано, одностайно займали позицію засудження цього злочину радянської влади. Також багато учнів (особливо старших класів) пригадали розповіді своїх рідних, бабусь та дідусів, які були очевидцями тих страшних часів і поділилися цими спогадами з присутніми.

 

У 2017 році весь християнський світ відзначив 500-річчя від початку масштабного духовного відродження,яке назавжди змінило хід історії. Соціальні явища, породжені Реформацією, є одними з найбільш впливових в історії людства.   Тож  наше завдання – познайомити  учнів з із життєвими цінностями Реформації. З цього приводу  у листопаді у школі була організована тематична книжкова виставка «500-річчя Реформації».

Під час проведення  семінару  «Реформація та її вплив на розвиток людства» учні  9-го класу пригадали  коли   розпочалася  реформація  та  як німецький  чернець   Мартін Лютер  31 жовтня 1517 року прибив «95 тез» до брами собору у Віттенберзі. Цікаво та змістовно пройшов захід , на якому учнів 8-х класів познайомили з інтерактивним плакатом «Правила життя Мартіна Лютера». Захоплюючою був урок-подорож «Вплив Реформації на культуру.

Президент України Петро Порошенко зазначив, що Україна є багатоконфесійною країною і назвав «одним з великих досягнень українців створення Всеукраїнської ради церков», з якою влада активно співпрацює,забезпечуючи мир і згоду між різними конфесіями.

6  та  7 листопада 2017 року у Білозерській загальносвітній школі І-ІІІ ступенів №18 відбулися заходи з нагоди відзначення 73-ї річниці вигнання нацистів з України, метою яких було вшанування героїв , які в страшні воєнні роки відстояли свободу Батьківщини, щоб ми жили в мирі і злагоді. У рамках даної річниці було проведено ряд заходів для учнів школи: інформаційна година «Україна в огні», виховні години «Подвиг не має давнини», у бібліотеці організовано книжкову виставку «Хто визволяв Україну, слід свій залишив у віках», проведено уроки з історії «Наш край у роки Другої світової війни». Учні 10 класу мали можливість переглянути документальний фільм «Внесок українського народу у перемогу над нацизмом». Свої двері відчинив для школярів і шкільний музей з екскурсією «Ми пам’ятаємо…». Не залишилася осторонь і початкова школа, для них було проведено виховні години з переглядом презентацій «Битва за Дніпро. Східний вал».

Маємо пам’ятати усіх, хто поліг у ті трагічні роки. Їх історична перемога над нацизмом дала мир і свободу народам, взаєморозуміння і розвиток демократії, що нині є дорогоцінними надбаннями усього людства.

 

Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років. З метою гідного вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, патріотичного виховання підростаючого покоління в Білозерській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №18  відбувся цикл заходів з цієї нагоди.

З нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати, в бібліотеці була оформлена виставка тематичної літератури “Забуттю не підлягає”. Учні школи переглянули відео-спогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались та підготували виступи з даної тематики. Під час виховних годин школярі запалили свічки пам’яті та хвилиною мовчання вшанували мільйони невинно убієнних людей.

Проведені заходи знову змусили згадати кожного про ті страшні часи Голодомору, задуматись над трагедією, що не минула майже жодну сім’ю українського народу. Серця  учнів  та вчителів не залишились байдужими після вшанування пам’яті загиблих в 1932-1933роки.

“Згадайте нас – бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.”

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *