ЗАСОБИ НЕВЕРБАЛЬНОЇ КОМУНІКАЦІЇ

ЗАСОБИ НЕВЕРБАЛЬНОЇ КОМУНІКАЦІЇ

 1. Тактильний контакт—поштовхи, поплескування, погладжування тощо.
  2. Дистанція між співрозмовниками. Відстань між учасниками ділового спілкування свідчить про його формальність або неформальність, про ставлення партнерів один до одного, рівень зацікавленості в розмові.
  3. Орієнтація, тобто просторове положення партнерів щодо один одного: обличчям, боком тощо. Орієнтація може змінюватися залежно від ситуації та свідчить про рівень суперництва або співпраці.
  4. Зовнішній вигляд. Основна мета — повідомити про себе. Через імідж партнери інформують інших про свій соціальний стан, вид діяльності, самооцінку і т.п.
  5. Поза тіла. Поза вказує на певні міжособистісні стосунки, на соціальне становище партнера. Вона може змінюватися залежно від настрою та емоційного стану людини. Однак при інтерпретації необхідно враховувати культурний потенціал людини і загальноприйняті етикетні умовності, яких варто дотримуватися у певних конкретних ситуаціях.
  6. Вираз обличчя (міміка) — дає можливість для широкої інтерпретації, приховування або демонстрації емоцій, допомагає зрозуміти інформацію, передану за допомогою слів, сигналізує про ставлення до когось або до чогось.
  7. Погляд — дозволяє зчитувати найрізноманітніші сигнали: від виявлення інтересу до когось або чогось до демонстрації абсолютної зневаги. Вираз очей тісно пов’язаний з комунікацією.
  8. Паравербольні й екстравербальні сигнали. Зміст висловлювання може змінюватися залежно від того, яка інтонація, ритм, тембр були використані для його передачі. Мовні відтінки впливають на зміст висловлювання, сигналізують про емоції, стан людини, її впевненість або сором’язливість.
  9. Жести — можуть бути не дуже виразні, наприклад, рухи голови або тіла, але використовуються паралельно з мовленням, що виділити в ньому певні елементи, а іноді й замінити.
  Жести:
  • відкритості—розкриття руки, розстібування піджака;
  • підозрілості — потирання чола, скронь, підборіддя, вуха, прагнення прикрити обличчя руками;
  • захисту — просте схрещування рук, стискання пальців у кулак, кисті схрещених рук обхоплюють пальці, плечі тощо;
  • образи — піднімаються плечі й опускається голова;
  • небажання слухати — опускає повіки, почухує вухо, поглядає на двері, знімає окуляри і демонстративно відкладає їх у бік;
  • переваги — закладання рук за голову.
  Завжди краще виступати зі своїми природними жестами, ніж намагатися стримувати себе. Дехто використовує такі жести, що не використо¬вуються у повсякденному житті, це переважно жести руками або кистями рук. Ці жести переважно використовуються для заміни усних наго-лосів. Не треба розмахувати руками, будьте стримані в надмірних кроках та розмахуванні руками. Варто уникати ненатуральних жестів: театральних та хореографічних. Жести хвилювання відволікають увагу слухачів та псують усю промову.
  Риси особистості, необхідні для позитивного іміджу
  • уміння і бажання справляти враження;
  здатність нести відповідальність;
  готовність до змін;
  готовність до співпраці;
  мистецтво швидко приймати рішення;
  здатність передбачати майбутнє;
  широкий світогляд;
  відчуття ситуації;
  здатність побачити і виділити головне;
  наполегливість;
  уміння керувати своєю думкою;
  повага до інших;
  цілеспрямованість;
  рішучість;
  евристичність мислення;
  гнучкість поведінки;
  готовність ризикувати;
  впевненість у собі;
  конкурентноздатність;
  енергійність;
  прагнення до успіху;
  уміння спілкуватися;
  ініціативність;
  уміння подобатися людям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *