80–а річниця визволення України від фашистських загарбників

80–а річниця визволення України від фашистських загарбників

28 жовтня 2024 року виповнюється 80–а річниця визволення України від фашистських загарбників. З перших днів війни Україна була центральною ділянкою воєнних дій. Війна двічі прокотилася по території України, знищуючи на своєму шляху людей, матеріальні та культурні цінності. В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за звільнення України, та населення, яке постраждало від дій нацистських окупантів. В Білозерській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №18 Білозерської міської ради на честь цього свята були проведені заходи: відеоурок «День Визволення України від фашиських загарбників», історичний вернісаж «Спалили, але не скорилася», історична подорож «Героїчні вчинки»#БілозерськаЗОШ18

Тиждень української писемності та мови

Тиждень української писемності та мови

З 21 по 25 жовтня в Білозерській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №18 Білозерської міської ради проходив Тиждень української писемності та мови, головною метою якого було заохочення учнів до вивчення рідної мови, виховання уваги й поваги до рідного слова, популяризація грамотного
спілкування. Заходи в рамках Тижня відбувалися в класних учнівських колективах у дистанційному форматі. Тиждень української писемності та мови у початкових класах розпочався стартом I етапу (шкільного) Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика. Найрізноманітніші заходи тривали упродовж тижня. Це і дидактична гра “Українська мова яка?” (1 клас), і інтегрований урок «Найдорожча,калинова,рідна мова” (2 клас), і калейдоскоп інтерактивних вправ «Як звучить українська мова»(3 клас), і ланцюжок цікавих вправ «Мовний скарб України» (4 клас). 24 жовтня проведені літературні читання «І рідне слово забринить…». Кожен учасник намагався донести до слухачів красу і силу художнього слова, авторський задум та свої переживання й почуття. На уроках української мови тривали розвивальні перерви «Новий правопис» та каліграфічні хвилинки.Учні 5-х класів долучилися до квізу «Диво калинове – українська мова!», 6-класники охоче позмагалися у вікторині «Знаю українську!», учні 7 класу мали можливість показати свою ерудованість у мовознавчому турнірі «Хто швидше?». Для учнів 8 класу було запропоноване проходження вебквесту «Знавці української мови», а учні 9-х класів взяли участь в інтерактивній грі «Інтелектуальна шевченкіана». Старшокласники стали активними учасниками вікторини «Чи знаєш ти граматику?».
Закінчився Тиждень написанням Всеукраїнського радіодиктанту
національної єдності, який не лише символізує важливість збереження та розвитку мови, але й демонструє нашу культурну єдність у непрості часи. Цей тиждень дав поштовх усім охочим до вивчення рідної мови, щоб легко й невимушено перейти на спілкування нею в повсякденному житті.
Напередодні Дня української писемності та мови для учнів Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 Білозерської міської ради були проведені наступні заходи: урок-гра «День української писемності і мови», інтелектуальна гра-батл «Коронація слова», онлайн-вікторина «Знаю українську!», мовленнєвий квест «Збережемо наш скарб-рідну мову!», гра-посиденьки «Пані Мова на гостинах у пані Осені» 25 жовтня учні та педагоги Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ
ступенів №18 Білозерської міської ради долучилися до написання
радіодиктанту національної єдності «Магія голосу» – найбільшого
україномовного флешмобу, участь у якому дав змогу долучитися до великої української родини, відчути солідарність з усіма, хто шанує рідну мову та розуміє важливість її розвитку та збагачення у цей непростий для держави час, об’єднатися з усіма українцями як в Україні, так і за її межами.

Як готувати домашні завдання

  1. Активно працюй на уроці: уважно слухай, відповідай на запитання.
  2. Став запитання, якщо чогось не зрозумів або з чимось не згодний.
  3. Навчися користуватися словниками й довідниками. З’ясуй значення незнайомих слів, знаходь потрібні факти й пояснення, правила, формули в довідниках.
  4. Якщо в тебе є комп’ютер, навчися з його допомогою знаходити потрібну інформацію, робити розрахунки за допомогою електронних таблиць тощо.
  5. Продумай послідовність виконання завдань з окремих предметів і спробуй визначити, скільки часу тобі знадобиться для виконання кожного завдання.
  6. Між уроками роби перерви.
  7. Спочатку спробуй зрозуміти матеріал, а потім його запам’ятати.
  8. Якщо матеріал, який треба вивчити, великий за обсягом або складний, розбий його на окремі частини й опрацюй кожну частину окремо. Використовуй метод ключових слів. (Ключові слова – найважливіші в кожному абзаці).
  9. Не залишай підготовку до доповідей, творів, творчих робіт на останній день, адже це потребує багато часу. Готуйся до них заздалегідь, рівномірно розподіляючи навантаження.
  10. Готуючись до усних уроків, використовуй карти, схеми. Вони допоможуть тобі краще зрозуміти й запам’ятати матеріал.
  11. Складай план усної відповіді.
  12. Перевіряй себе.
Виховання дітей – відповідальна справа, а забезпечення здобуття дитиною повної загальної середньої освіти є безпосереднім обов’язком батьків

Виховання дітей – відповідальна справа, а забезпечення здобуття дитиною повної загальної середньої освіти є безпосереднім обов’язком батьків

Частиною другою статті 12  Закону України «Про освіту» передбачено, що  повна загальна середня освіта в Україні є обов’язковою і здобувається в інституційних або індивідуальних формах, визначених законодавством, як правило, в закладах освіти.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року         № 684 був затверджений Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів, який визначає, що у разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих, або без поважних причин навчальний заклад невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти.

Поважна причина відсутності учня на навчальних заняттях підтверджується відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров’я, або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття), або учня (для повнолітніх учнів).

Тому, у разі хвороби дитини, батькам важливо своєчасно надати до школи медичну довідку, а у разі наявності поважних причин пропуску шкільних занять, батьки обов’язково повинні повідомити про це вчителя задля уникнення неприємних ситуацій та надати відповідну заяву.

Навіть якщо заняття проводяться дистанційно, присутність дитини на уроках є обов’язковою. Контроль за цим покладається на батьків, адже, відповідно до статті 55 Закону України «Про освіту», батьки зобов’язані сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання.

Якщо здобувач освіти систематично пропускає заняття без поважної причини, а навчальний заклад не має інформації про те, де він знаходиться, то за законом батьків може бути притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 184 КУпАП, а це чималий штраф – від 850 грн. до 1700 грн., якщо ж протягом року повториться те саме, то штраф буде від 1700 до 5100 грн., без урахування судового збору.

Батькам слід також пам’ятати, що у крайніх випадках, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти (пункт 2 частини першої статті 164 Сімейного кодексу України).

Тому просимо батьків, або осіб, які їх замінюють, відповідально ставитись до виконання батьківських обов’язків щодо здобуття освіти їх дітьми.

День створення УПА

День створення УПА

14 жовтня відзначають День створення УПА. УПА, що була активною у 1940-х роках, є символом боротьби за незалежність України. Ця армія боролася проти німецької окупації, польських сил та СРСР, намагаючись створити незалежну Українську державу.
Українська повстанська армія (УПА) є однією з найбільш обговорюваних тем в історії України. Це військово-політичне формування діяло в Україні протягом 1942-1960 років і стало символом боротьби за незалежність країни.
З нагоди цього свята в Білозерській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №18 Білозерської міської ради були проведені такі заходи: відеоекскурс «День УПА», перегляд документального фільму «Видатні особистості періоду УПА», відеоурок «Історичне минуле»

Атестація педагогічних працівників 2025

Атестація педагогічних працівників 2025

Список педагогів, які атестуються в 2024-2025 н.р.

  1. Рєзнік О.М. (учитель укр.мови та літ-ри)
  2. Борцова О.Ю. (учитель англ.мови та заруб.літ-ри)
  3. Золотар Я.О. (учитель технологій)
  4. Альошина А.О. (учитель фізики)
  5. Бєлявська О.О. (учитель ОТМ, муз.мистецтва)
  6. Піддубний О.В. (учитель фізичної культури)
  7. Ступак Л.М. (учитель початкових класів)
  8. Цибульська О.М. (учитель фізичної культури)
  9. Наумчик Н.С. (асистент учителя)

*Позачергово:

Шмикова І.В. (учитель укр.мови та літ-ри, заруб. літератури)

Як удосконалити свою увагу

  1. Якщо ти неуважний, це означає, що твоя увага спрямована на щось інше. Визнач її об’єкт. Подолай суперника. Спрямуй силу уваги, куди слід.
  2. Увага є і умовою, і результатом твоєї діяльності.
  3. Якщо ти уважний – засвоїш матеріал, є концентрація уваги потребує твоїх свідомих дій.
  4. Готуй все необхідне до початку уроку. Твоя організованість сконцентрує твою увагу.
  5. Ти повинен ставити своїй увазі чіткі завдання: на що саме вона має бути спрямована.
  6. Оскільки при втомі керування увагою погіршується, для її відновлення потрібно вчасно відпочивати, займатися автотренінгом, використовувати спеціальні вправи.
  7. Використовуй здатність незвично привертати увагу. Уявляй звичайне як не звичай (наприклад, ти інопланетянин і сидиш на уроці землян).
  8. Під час виконання завдання час від часу запитуй себе: «Про що я думаю?».
  9. Якщо ти виявив, що твоя увага розсіюється, достатньо буває одного цього запитання. Якщо не допомогло – зміні положення тіла, або почитай вголос, підсилюючи чи зменшуючи силу звуку.
  10. Зосередженню уваги допоможуть і прості запитання, які ти можеш ставити собі час від часу: «На яке запитання щойно відповідав однокласник?», «Яке запитання щойно поставив учитель?».
  11. Якщо ти не зміг зосередитися на виконанні завдання – просто повтори його, можна вголос.
  12. Структуруй матеріал конспекту, підручника (створюй таблиці, схеми тощо). Тоді обсяг уваги збільшується.
  13. Намагайся набути максимальну кількість навчальних навичок, вони здійснюються без участі уваги. Вона потрібна тобі для нового, цікавого, важливого.
  14. Перевіряйте з сусідом по парті роботи один одного, це сприяє розвитку уваги.
  15. Щоб привернути свою увагу до матеріалу уроку, знаходь те, чим він пов’язаний з твоїм досвідом, інтересами.
  16. Більше працюй з підручниками, оскільки це тренує увагу.
  17. Не поспішай при зміні видів роботи. Зважай на те, що внаслідок неповного, незавершеного переключення уваги можуть виникати помилки.
  18. Не намагайся робити багато справ одночасно, бо частий перехід від однієї діяльності до іншої зменшує увагу.
  19. Враховуй, що ступень і обсяг уваги пов’язані зворотною залежністю – збільшення обсягу елементів, що сприймається, викликає зменшення уваги і навпаки. Тому важливий матеріал повторюй окремо.
  20. Вигадай свій власний жест (по коліну плеснути, смикнути себе за вухо…). Коли твоя увага зменшується цей рух м’язів допоможе тобі відновити її концентрацію.
  21. Знаходь чинники, які сприяють підсиленню твоєї уваги (легка музика при читанні, відповідне освітлення тощо).
  22. Враховуй вплив природних чинників: в дощовий день концентрація уваги зменшується, а отже тобі потрібно приділити більше часу (повторень) для виконання завдань
Обласний челендж               «У єдності наша сила»

Обласний челендж «У єдності наша сила»

Члени учнівського самоврядування Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 Білозерської міської ради взяли активну участь у конкурсі відеопривітань «У єдності наша сила», присвяченому Дню Захисників і Захисниць України. Схиляємось перед вашою мужністю. Впевнені, що завдяки таким героям, як ви, на нас точно чекає Перемога. З Днем захисників та захисниць України! Слава Україні!

#УЄдностіНашаСила#ОЦТК

Акція “Героям – слова підтримки!”, присвячена Дню Захисників та захисниць.

Акція “Героям – слова підтримки!”, присвячена Дню Захисників та захисниць.

До дня захисників та захисниць України учнівська спільнота Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 Білозерської міської ради взяла участь в акціії “Героям – слова підтримки!”. Дітьми були написані листи нашим захисникам і захисницям зі словами вдячності, своїми мріями про мирну Україну. Також наші учні доєдналися до збору допомоги ЗСУ. Ми зібрали одяг для поранених, предмети гігієни, смаколики. Все це було передано Ковалю Андрію, який вже безпосередньо відправив все до шпиталю.

День Захисників та Захисниць України

День Захисників та Захисниць України

Відповідно до стратегії розвитку національно-патріотичного виховання, 1 жовтня 2024 року для здобувачів освіти Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18 Білозерської міської ради був проведений захід ” День Захисників та Захисниць України” Краматорським фаховим коледжем технологій та дизайну.

Здобувачі освіти ознайомились з цікавими фактами історичних подій, плідно попрацювати в історичному вікторині – квесті, ознайомились з напрямками роботи коледжу.

Дякуємо за корисно та цікаво проведений захід!!!Маємо надію про подальшу співпрацю!!!