Національна гвардія України – це військове формування з правоохоронними функціями. Вони забезпечують державну безпеку.
Вони справжні патріоти України, для яких захист інтересів держави є справою честі. В Білозерській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Білозерської міської ради з метою сприяння патріотичному вихованню учнівської молоді, пробудження національної самосвідомості, виховання патріотичних почуттів до рідної землі, дружби та взаємоповаги один до одного, взаєморозуміння, пройшли інформаційні хвилинки «Українці – нація героїв», присвячені Дню Національної гвардії України.
Ця дата назавжди вписана кривавими літерами в історію Донеччини, в історію України. Російський авіаудар по Донецькому академічному обласному драматичному театру (м. Маріуполь) став шокуючою подією перших тижнів повномасштабного російського вторгнення в Україну. Тоді театр прихистив близько тисячі мирних мешканців міста Маріуполя під час облоги, а напис «ДЕТИ» на землі сигналізував про те, що заклад – не військова ціль. Попри те росіяни завдали авіаудару по будівлі. Приміщення та майно театру було повністю знищено. Число жертв достеменно на сьогодні не відомо.
Саме тому, 16 березня 2023 року, до роковини знищення театру, учні Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 Білозерської міської ради, вшанувати пам’ять загиблих у цей день хвилиною мовчання.
Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам’ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.
Дата 14 березня була обрана не випадково. Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України – на захист нашої держави та її суверенітету.
Україна переживає найбільше випробування у своїй новітній історії – повномасштабну збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність. Завжди, у найважчі часи нашої історії, знаходилися відважні, які добровільно брали зброю до рук і ставали на захист своєї Батьківщини. Воїни Русі-України, лицарі Костянтина Острозького, козаки Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Виговського та Івана Мазепи, воїни Армії Української Народної Республіки та Галицької армії Західноукраїнської Народної Республіки, Антигітлерівської коаліції часів Другої світової війни, Української Повстанської Армії мужньо здобували героїчні перемоги й віддавали свої життя за українську землю. Нині добровольцем став увесь Український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра. Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги.
В Білозерській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №18 Білозерської міської ради під час виховних заходів згадали про героїчні подвиги людей, які свідомо, за покликом власного серця, стали на захист своєї Батьківщини та захищають рідну землю від загарбників. В закладі було організовано: урок мужності «Ми патріоти твої, Україно!», гра-подорож «Захисники за покликом серця», виховна година «Добровольці – незламні сини та доньки України”, перегляд відео “Добровольці Божої чоти”, інформаційна хвилинка “Вистоїмо. Переможемо”, година спілкування “Український доброволець – взірець патріотизму», презентаційний екскурс “День українського добровольця”, виховна година «Сила нескорених», урок-пам’ять «Вони для нас виборюють життя».
З метою популяризувати подвиг захисників України, виховувати почуття патріотизму, бібліотекар закладу, Олена Борисівна Філіппенко, підготувала віртуальну патріотичну виставку “Добровольці – герої сьогодення”, яка познайомить здобувачів освіти з літературою про перші добровольчі батальйони, про добровольців, які за покликом серця пішли захищати Україну.
Державний Гімн України – один з головних символів держави поряд з Прапором і Гербом. Сучасний Гімн України був створений восени 1862 року, коли український вчений-етнограф, поет і журналіст, активний діяч Павло Чубинський написав патріотичний вірш «Ще не вмерла Україна».
Поширившись на західній Україні, вірш не пройшов повз увагу релігійних діячів. Отець Михайло (Вербицький), відомий композитор свого часу, захоплений віршем Павла Чубинського написав музику до нього. Вперше надрукований у 1863, з нотами – в 1865 році. 10 березня 1865 року в польському місті Перемишль уперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна». Це було перше публічне виконання як завершальний номер концерту, присвяченого Тарасові Шевченку. На платівку він вперше записаний у кельнському відділенні «Грамофону» в жовтні 1910 року у виконанні Модеста Менцинського.
У 1917–1920 роках «Ще не вмерла Україна» став одним з державних гімнів УНР та ЗУНР. Зокрема, 17 червня 1917 року американське видання «The New York Times» опублікувало замітку про затвердження офіційного перекладу Гімну України. За радянських часів вперше Гімн було виконано на сцені фестивалю Червона рута 24 вересня 1989 року. Верховна Рада України затвердила музичну редакцію Державного Гімну 15 січня 1992 року, а 6 березня 2003 року парламент України ухвалив Закон «Про Державний Гімн України» на музику Михайла Вербицького зі словами першого куплету та приспіву пісні Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна».
Гімн України справді дивовижний і унікальний. Це наша ідеологія, цілі нації та державні пріоритети. Зараз, коли наші Герої виборюють територіальну цілісність нашої держави, Гімн має особливе значення для всіх і є тою духовною ланкою, що єднає нас із попередніми поколіннями борців за незалежність.
З нагоди Дня Державного Гімну України в Білозерській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №18 Білозерської міської ради пройшли вікторини, години спілкування, бесіди, історичний екскурс, які надали можливість поглибити знання учнів про символи України, ознайомлення дітей з історією створення Державного Гімну України, сприяти пробудженню національної самосвідомості та формувати й розвивати почуття гордості за свій народ, країну.
9 березня, минає 209 років з Дня народження видатного українського митця Тараса Шевченка. Великий Кобзар є символом боротьби за свободу і протистояння російській експансії.
Саме 9 березня 1814 року у сім’ї кріпосного селянина народився український геній – Тарас Григорович Шевченко. Його непересічна постать особливо актуальна сьогодні, коли Україна знову бореться із російським загарбником за свою Незалежність. Його незламність, українська ідентичність, досвід протистояння царизму, чутливість до життя звичайних людей – особливо важать у наші непрості часи. Шевченко був одним із тих, кому доля українського народу не була байдужою. Його слова нині надихають тисячі українців — в окопах, в укриттях та у вимушеній еміграції: “І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі”.У ці часи вся Україна обійнялася, щоб побороти ворога. Так обов’язково і станеться! Він став символом боротьби, його слова для нас зазвучали по-новому: “Борітеся — поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая!”. “Шевченківські дні” відзначаються 9-10 березня, і це не просто так. Весна була особливим періодом в житті поета. Сьогоднішня ніч була ще одна непроста для українців, але ми не маємо права здаватися. Заради тих, хто віддав своє життя. Заради вільного життя. Заради перемоги. З Днем народження, Великий Кобзарю!
З нагоди відзначення 209 річниця з Дня народження видатного українського митця Тараса Шевченка, в Білозерській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №18 Білозерської міської ради пройшли наступні заходи: гра-подорож «Стежками Кобзаря», година спілкування «Т.Г.Шевченко – поет і художник українського народу», інтерактивна екскурсія «Тарас Шевченко – пророк української нації», перегляд відео-презентації «Про Кобзаря дітям», інформаційна хвилинка «Стежками Тараса», виховні години «Кобзартест» та «Величне слово Тараса Шевченко», відеоекскурс “Тарас Шевченко-новий і невідомий», виховна година «І лине над землею Шевченкове співоче слово», вікторина «Цікаві факти про Шевченка».Учні закладу взяли активну участь у конкурсі “Твори Шевченка у малюнках”.Бібліотекар закладу, Олена Борисівна Філіппенко, підготувала для здобувачів освіти вікторину “Шевченко: відомий і невідомий” https://view.genial.ly/…/interactive-content-shevchenko…
З метою вшанування пам’яті видатного художника слова, патріота України – Т. Г. Шевченка, розкриття глибини поезії Кобзаря як скарбниці розуму, культури й історії українського народу, виховання почуття патріотизму, гордості за свій талановитий народ, любові та поваги до спадщини, яку залишив поет, підвищення рівня мовної освіти, учні закладу доєдналися до ІІІ Відкритого обласного онлайн-фестивалю «Шевченко в колі сучасної молоді»