До 300 річчя від дня народження Григорія Сковороди

Протягом листопада в Білозерській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №18 Білозерської міської ради пройшли виховні заходи з метою сприяння усвідомлення історичної величі постаті Григорія Сковороди, з метою надання можливості глибше пізнати контекст його творчої спадщини, виховування поваги до надбань минулих поколінь, духовності та високої моральності на прикладі життя і творчості видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога. Класними керівниками були організовані: ннлайн-журнал «Життя видатних українців», подорож сторінками життя  Г.С. Сковороди  «Любов єднає, будує, творить, навчає!», інформаційна хвилинка «10 цікавих фактів про життя Григорія Сковороди», виховні години «Григорій Сковорода як гасло часу» , «Григорій Сковорода як символ мудрості української землі» та «Світ ловив мене, та не спіймав», перегляд презентації «Григорій Сковорода  – символ української землі», година спілкування «Життєві уроки Григорія Сковороди»,онлайн гра-головоломка «Спіймати Сковороду», онлайн-уроки «Цікаві факти про Григорія Сковороду» та  «Григорій Сковорода як символ мудрості української землі», урок життя великого філософа «Григорій Сковорода». Вчитель української мови та літератури Тетяна Анатоліївна Ігнатьєва провела для учнів 9 класу онлайн-гру «Спіймати Сковороду», заступник директора з виховної роботи Олена Юріївна Лозинська  організувала віртуальна подорож сторінками історичної спадщини Григорія Сковороди «Світ ловив мене та не спіймав».

Для учнів створено інтерактивну мапу сторінками літосипу Григорія Сковороди “Світ ловив мене, та не спіймав”. З матеріалами можна ознайомитись за посиланням https://cutt.ly/X1vxhhh . 

З метою ознайомити учнів з діяльністю Г.С. Сковороді, виховання повагу до культурної спадщини українського народу та патріотичних почуттів та з нагоди 300-ліття від дня народження Григорія Сковороди, бібліотек Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 Білозерської міської ради, Олена Борисівна Філіпенко, підготувала для учнів закладу наступні інформаційно-інтелектуальні заходи:

–       інтерактивний посібник “Перлини української землі”(пам’ятники Г.С.Сковороді). Режим доступу: https://cutt.ly/hMyg5LR

–       вікторина “Вгадайте афоризми Г.С.Сковороди за емодзі”. Режим доступу: https://cutt.ly/nMTa061

–       абетка-біографія “Мандрівний філософ”. Режим доступу: https://cutt.ly/lV1fVyI

Всеукраїнська акція «Запали свічку»

26 листопада учні Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ студентів №18 Білозерської міської ради приєдналися до Всеукраїнської Акції  «Запали свічку», приурочену до дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні.
Акція «Запали свічку» проводиться не лише на згадку про жертв Голодомору. Це й заклик до нинішніх і майбутніх поколінь українців не забувати про трагедії нашого народу минулих років і робити все від нас залежне, щоб ці страшні сторінки в історії українського народу ніколи не повторилися.

Онлайн – виставка «Пам’ять серця»

Голодомор – геноцид української нації, скоєний керівництвом Радянського Союзу на чолі з Йосифом Сталіним шляхом штучно створеного масового голоду з метою знищення українців, остаточної ліквідації українського спротиву режиму та намагання українців побудувати самостійну, незалежну від Москви Українську Державу.

З нагоди цієї події в Білозерській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №18 Білозерської міської ради пройшла онлайн – виставки «Пам’ять серця» з метою патріотичного виховання учнів і вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні. У свої роботах учні розкрили такі теми, як причини та наслідки голодомору-геноциду; вплив злочинних дій радянського керівництва на руйнування традиційного українського устрою життя, масове біологічне знищення українців, на порушення генетичного фонду народу, на морально-психологічні зміни у свідомості українців, на викорінення історичної пам’яті українців; роль іноземних благодійницьких організацій у порятунку голодуючих в Україні; український спротив злочинній владі.

Найкращі роботи учнів були надіслані на обласну мистецьку онлайн-виставку.

День пам’яті жертв Голодоморів

День пам’яті жертв Голодоморів – щорічний національний пам’ятний день, що припадає на четверту суботу листопада. В цьому році цей  день відзначається 26 листопада. Символом дня  є квітка незабудька. Вона нагадує нам, що ми не маємо права забути мільйони жертв голодоморів. Знак квітки незабудьки, як символа пам’яті розроблений у 1986 році учителями школи святої Софії в Канаді. 

В Білозерській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №18 Білозерської міської ради, з метою вшанування світлої пам’яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, з метою виховування в учнів особистісних рис громадянина України, патріотизму, дотримання традицій вшанування померлих і загиблих, пройшли виховні заходи 90-ї річниці Голодомору в Україні.

Говорити з дітьми про такі страшні події складно, але необхідно. Це один із тих випадків, коли замовчування інформації небезпечне. Ми маємо знати що відбувалося, розуміти причини подій 1932-1933 років та їхні наслідки.

У закладі пройшли інформаційна хвилинка «Пам’ять про Голодомор 1932-1933», story – time «Хліб – святиня», перегляд відео-казки, години пам’яті «Схилімо голови в скорботі» та «Поки пам’ятаємо – доти будемо жити…», онлайн-ресторан пам’яті жертв Голодомору «Непораховані 1932», виховні години «Україна пам’ятає!» та «Голодомор у цифрах», відео-уроки «Голодний Дух – День пам’яті жертв голодомору».

Бібліотекарем закладу, Оленою Борисівною Філіпенко, для учнів 1-4 класів створено онлайн-казку  «Голодний дух», переглянути яку можна за посиланням https://youtu.be/PGl33PHR-P8, а для учнів 8-11 класів, створено віртуальну виставку-реквієм «Незгасима рана України», ознайомитись з якою можна за посиланням https://youtu.be/0E8VEPEitws.

День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи є одним із ключових заходів щодо утвердження в Україні національної незалежності, самоідентичності та бажання жити за європейськими стандартами. Цього дня ми віддаємо належну шану патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

21 листопада в Білозерській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №18 Білозерської міської ради з метою формування в учнів розуміння єдності і цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині своєю працею та стати на захист державних інтересів країни, пройшли уроки мужності «Україна – країна нескорених» та «Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!», інформаційні хвилинки «Україна – країна гідних та вільних людей» та «Тернистий шлях до свободи», онлайн-вікторина «Гідні вчинки», виховна година «Разом ми сильні», інформаційно-інтерактивна гра «Революція гідності, охрещена кров’ю», відео-урок «День Гідності та Свободи», вечір-реквієм «У їхніх серцях жила Україна», уроки пам’яті «Ми не зганьбили славу наших предків» та «Україна в наших серцях», освітній урок «Країна нескорених», інтилектуально-розважальна гра «Гідні бути українцями».

Всесвітній день дитини

14-20 листопада   в Білозерській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №18 Білозерської міської ради проведено тиждень прав дитини «На паралельних дорогах прав та обов’язків» до Всесвітнього дня  дитини.

З метою формування у суспільстві правової культури та правової свідомості, сприяння підвищенню рівня знань та поінформованості учнів щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України у різних сферах життя, в закладі пройшли години спілкування «Великі права – маленької дитини», виховні години на тему: «У центрі Всесвіту дитина»,  «Діти – це любов, що стала зримою».  Учні молодших класів активно доєдналися до конкурсу малюнків «Конвенція ООН Про права дітей в малюнках». 

Тиждень, приурочений Дню української писемності та мови

7-11 листопада в Білозерській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №18 Білозерської міської ради традиційно пройшов тиждень, приурочений Дню української писемності та мови – святу, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.

Ми – українці. Живемо у вільній незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу. Земля українська стародавня, така ж давня, і наша мова. Учені довели, що вік нашої мови – 7 тисяч років. З покоління в покоління, в часи розквіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

Протягом тижня, з метою формування в учнів розуміння мови як духовної основи українців, виховування почуття любові до рідної мови, був проведений творчий конкурс малюнків, патріотичних смайлів, колажів, листівок, під гаслом «Мово наша, мово, мово калинова…»

Акція-флешмоб «Обирай українську!»

Мова – це кров, що оббігає тіло нації. Рідна мова! Запашна, співуча, гнучка, сповнена музики і квіткових пахощів. Вона встала з колін, як відродилася наша Україна. Ми живемо в Україні, на чудовій, багатій, мальовничій землі! Розмовляємо рідною українською мовою. Її зміцнення та розвиток – почесна місія від наймолодшого до найстаршого громадянина України.

Учні Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 Білозерської міської ради прийняли участь у літературному відео-челенджі “Солов’їна, барвінкова, українська рідна мова…”, присвяченого Дню української писемності та мови. З метою виховання любові та шанобливого ставлення до рідної мови, наш заклад долучається до обласної акції-флешмобу «Обирай українську!»

День української писемності

Українська мова – одна з головних цінностей нашої країни, наша гордість і наш скарб.

Сьогодні, 9 листопада, День української писемності — свято розвитку державної мови. Цей день українці святкують з 1997 року. Встановлений він указом президента України на підтримку ініціативи громадських організацій у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Він був письменником-агіографом, основоположником давньоруської історіографії, першим істориком Київської Русі, мислителем, вченим, ченцем Києво-Печерського монастиря.

Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Він є автором найдавнішої пам’ятки історіографії та літератури українців – “Повісті минулих літ”. Цей твір складений на основі сучасних автору подій і архівних літописів, народних переказів та оповідань.

Носіями української мови є 40-45 мільйонів людей, більшість з яких мешкають на території України. Поширена наша мова також у Молдові, Польщі, Румунії, Словаччині, Казахстані, Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Канаді, США та інших країнах, де проживають українці. Українська мова є другою або третьою слов’янською мовою за кількістю мовців і входить до 30 найпоширеніших мов світу.

Сьогодні для учнів Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 Білозерської міської ради, з метою формування розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава; розширення знання про красу і багатство української мови; пробудження прагнення учнів продемонструвати свої знання та вміння з української мови, спонукати їх до творчої праці; розвитку пам’яті, уваги, швидкості мислення; виховання в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, глибоку повагу до рідної мови, були організовані: інтерактивна вікторина «Диво калинове — українська мова», інтелектуальна гра «Знавці рідної мови», вікторина «Ми знаємо українську мову», мовознавча гра-мандрівка «Як український соловейко», вебквест «Мова — наша зброя», виховна година «Українська мова у світі», відео-уроки «Мова рідна колискова…» та «Мова – музика буття».

Учні доєднались до написання Радіодиктанту національної єдності-2022

9 листопада, з нагоди Дня української писемності та мови, учні Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 Білозерської міської ради взяли участь у написанні Радіодиктанту національної єдності-2022, з метою об’єднання людей навколо України в усьому світі.

Авторка цьогорічного тексту — українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу Ірина Цілик, зачитувала текст народна артистка, Герой України Ада Роговцева.”Я припускаюся помилок, і всі припускаються помилок, але написання Радіодиктанту — це більше про процес, аніж про результат. Ми всі продовжуємо вчитися, ми рухаємося уперед. Мені йдеться тут більше про акт єднання, аніж про те, щоб написати все без жодної помилки”, — розповіла в ефірі Українського Радіо Ірина Цілик.