День самоврядування

День самоврядування

28 травня 2019 року в школі відбувся День учнівського самоврядування. Захід проводився з метою пропагування серед учнівської молоді основних засад місцевого самоврядування, формування активної життєвої позиції старшокласників та реалізації їх лідерського потенціалу, виховання інтелектуально і духовно розвиненого підростаючого покоління – майбутнього нації.

На один день у школі відбулися великі зміни – до роботи взявся новий педагогічний колектив, а саме найстарші учні нашої школи, які проводили уроки у 1-10-х класах із різних предметів. Як завжди у період підготовки до заходу були розподілені доручення між усіма лідерами, аби в День шкільного «державотворення» кожний чітко знав свою роль.

Обов’язки директора школи виконував Руслан Стукан, учень 11 класу, заступником директора з навчально-виховної роботи в цей день був Андрій Хотей. Валерія Рибалка  виконувала обов’язки заступника директора з виховної роботи.  Інші учні 11 та 10 класів взяли на себе обов’язки вчителів-предметників та класних керівників.

А на перервах дублер педагога-організатора Поліна Віслобокова  організувала запальний флешмоб «Єднання» та веселий «Караоке-майданчик», де кожен, хто бажав міг заспівати улюблені пісні.

Робочий день виявився нелегким, але успішним, про що одинадцятикласники та десятикласники говорили на педагогічній нараді після уроків. Вчителі та учні  ділилися враженнями. Одні розповідали про успішність своїх учнів, інші взагалі про уроки , про складність професії вчителя. Усі дублери висловили думку, що бути вчителем не так вже й легко, як багато хто думає, але дуже приємно. Особливо коли ти отримуєш віддачу від своїх учнів.

https://photos.app.goo.gl/i71Reu7GEmp7Q5cH7

Реалізуємо проект «На висоті»

Реалізуємо проект «На висоті»

В Білозерській ЗОШ І-ІІІ ступенів №18 Добропільської міської ради реалізовано проект «На висоті» в рамках напрямку «Соціальна згуртованість» Проекту підтримки для Міністерства з питань тимчасово окупованих територій за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні та Добропільської міської ради за адмініструванням громадської організації «Добропільский центр молоді «ДОБРО».

Скеледром – це захоплюючий спортивно-ігровий тренажер, який задіює всі групи м’язів, розвиває координацію й пластику рухів, вольові якості. У більшості країн Європи і США скеледроми є обов’язковим обладнанням в спортивних залах або зонах відпочинку шкіл і ВНЗ, а в деяких країнах західної Європи скелелазіння введено в шкільну програму фізичного виховання. Такий спорт став цікавий і безпечний. Скелелазіння стало Олімпійским видом спорту і в 2020 році вперше пройдуть змагання в рамках Олімпіади в Токіо.

Відсутність спортивних тренажерів «Скеледром»  в місті, відсутність сучасного туристичного обладнання та недостатня кількість спортивних заходів, що є необхідним для занять скелелазінню безкоштовно і на достатньому рівні, підштовхнули активістів Білозерської ЗОШ №18 до створення цього проекту, який  направлено на покращення умов для розвитку нового олімпійського виду спорту шляхом встановлення і облаштування в спортивному залі школи тренажера «Скеледром» та проведення низки тренувань і Чемпіонатів зі спортивного скелелазіння.

Протягом березня – травня 2019 року близько 30 громадян та волонтерів, серед яких найактивнішими стали Вініченко Віталій, Лозинський Спартак, Мироненко Олексій  та Лозинська Олена, працювали над монтажем тренажеру. Проведена робота була найважчим етапом даного проекту, яка потребувала багато часу, ідей та наснаги.

І ось, нарешті, 23 травня відбулося довгоочікуване урочисте відкриття спортивного тренажеру «Скеледром» та змагання зі скелелазіння серед учнівської молоді м.Білозерське серед молодшої та старшої вікових груп. На заході  були присутні близько 400 людей, серед яких були учні, батьки, вчителі, волонтери  та начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Добропільської міської ради Віталій Кличов.

Свято, присвячене відкриттю скеледрома почалося з фотовиставки вихованців туристського гуртка школи та з виставки їх винагород, отриманих на змаганнях обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів. Досвідчені туристи провели майстер-клас з в’язання вузлів та вдягання страхувальної системи. На відкриті Директор школи І.М.Філонова висловила подяки найактивнішим учасникам проекту.

Невід’ємною традицією відкриття є перерізання стрічки –  символу подолання всіх перешкод і звільнення шляху для удачі та благополуччя. Тож  ми слідували цієї традиції, після чого учениці 1 класі Мироненко Вероніці та учню 10 класу Мироненко Олексію було надане право першими підкорити вершину. Актив школи привітав всіх присутніх творчими номерами.

В особистих змаганнях зі скелелазіння прийняли участь 48 учнів. Призери та переможці змагань отримали грамоти та медалі за свої досягнення.

Ми щиро вдячні всім учасникам проекту «На висоті».

Міжнародний день біорізноманіття

Міжнародний день біорізноманіття

Білозерська ЗОШ №18 Добропільської міської ради разом з усією Україною приєдналася до відзначення Міжнародного дня біорізноманіття. Протягом дня учні та педагоги говорили про багату флору і фауну , яка оточує нас та про нагальну необхідність зберегти та збагатити світ природи , невід’ємною частиною якого ми є. Всією шкільною громадою до еко-десантів «Посади  своє дерево» та «Збережемо чистоту довкілля» також здійснили подорож-квест «Життя нашої планети».

Час для роликів настав!

Час для роликів настав!

Прошу трохи уваги, дорогий друже! Початок травня, теплі дні, чудова, майже літня погода, сприяють можливості покататися на роликах, велосипедах, мопедах. І це чудово! Але, як практичний психолог, прошу тебе прочитати вже відомі тобі правила з безпечного руху!

Дещо про роликові ковзани
  Катання на роликових ковзанах – найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих. На сьогодні в Україні існує чимало спортивних шкіл, клубів, центрів, пунктів прокату тощо, де без проблем можна навчитися їздити на роликах. Головне те, що це заняття дуже корисне для твого організму! Катання на роликових ковзанах розвиває м’язи, формує осанку, покращує твої координаційні можливості. Крім того, при катанні на роликах у тебе розвиваються навики зосереджувати увагу та вміння швидко аналізувати ситуацію.
Шість, сім років саме той вік, коли можна починати ставати на роликові ковзани.
Запам’ятай основні правила катання:
– Роликові ковзани повинні бути зручними, гарно підібраними по розміру твоєї ноги. Також слід купити спеціальний захист для убезпечення травмувань: підлокітники, наколінники, а в деяких випадках, навіть і шоломи для катання на роликах.
– Не виїжджай на роликах на проїзну частину дороги. Це небезпечно і заборонено!
– Ніколи не катайся по калюжам, піску та будь надто обережним при катанні по мокрому асфальту. Вода та пісок це вороги для підшипників на твоїх роликах. Від води металеві частини можуть поржавіти, а пісок забруднить їх так, що неможливо буде їхати. Мокрий асфальт – надто слизька поверхня для катання! Будь обережним.
– При катанні на роликах завжди контролюй швидкість руху та свої дії. Розвиваючи надто (більше 40 км/г) швидкий рух, пам’ятай, що впоратися на роликах набагато складніше, ніж на велосипеді! Тому добре обмірковуй свої можливості, уважніше стався до перешкод на твоєму шляху.
– Правильне падіння – це падіння вперед. Тому що на це розрахована одягнена на тобі «одежа-захист». В будь-якому випадку легше контролювати падіння вперед, руками і ногами. При падінні назад є дуже високий ризик травмувань шийного хребту, чи вдаритися затилком.
– Тримай рівновагу і не бійся падіння. Більшість падінь при катанні на роликах трапляються саме в наслідок страху «як би не впасти». В такому стані всі початківці гублять рівновагу. Фахівці радять не боятися впасти, але також не надто розслаблятися при катанні.
– При катанні завжди тримай уклін тіла трошки вперед, одна нога повинна бути на пів ролика вперед. У такому положенні тіла тобі буде легше триматися на роликових ковзанах і контролювати ситуацію.
– Ноги завжди повинні бути напівзігнуті. Цим ти забезпечуєш собі амортизацію при їзді.

Що треба знати про безпеку руху на велосипеді та мопеді
Кожній дитині хочеться мати власний автомобіль. Така можливість у тебе з’являється вже у ранньому дитинстві, коли батьки купують тобі триколісний велосипед. Коли ти підростаєш, батьки замінюють його на двоколісний. На цьому велосипеді тебе вже не можуть наздогнати дорослі, і ти почуваєш себе вільним. І ось ти вже зовсім дорослий, тобі виповнилось 16 років, і у тебе з’являється велосипед з мотором, який називається мопедом. На ньому ти вже їздиш по дорозі поруч з автомобілями, а іноді навіть можеш їх обігнати.
Але тобі слід пам’ятати про те, що катання на велосипеді та мопеді може бути небезпечним. Ти можеш впасти і сильно поранитись. Ти можеш впасти і сильно поранитися, потрапити в аварію. Через це ми хочемо дати тобі деякі поради.
Насамперед, тобі слід постійно їздити у шоломі, який захищатиме найважливішу частину твого тіла – голову. При купівлі цього предмета приділи особливу увагу тому, щоб:
– він гарно, зручно на тобі сидів;
– ремені добре застібалися;
– ти почувався у ньому комфортно.
Твій велосипед також має бути безпечним для тебе. Тому у нього повинні бути:
– передні гальма;
– задні гальма;
– дзвінок або інший сигнал;
– світлий прожектор для їзди вночі;
-білий світловідбивач спереду;
– жовтий світловідбивач на педалях.
Правила користування велосипедом і мопедом:
– кататися на дитячому велосипеді може навіть малюк, але тільки на закритих для руху машин майданчиках, стадіонах та в інших безпечних місцях;
– рухатися по дорозі на мопедах дозволяється людям, які досягли 16-річного, на велосипедах — 14-річного віку;
– мопеди і велосипеди повинні бути обладнані звуковим сигналом та світловідбивачами: спереду — білого кольору, з боків — оранжевого, ззаду – червоного;
– для руху в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості на мопеді необхідно увімкнути освітлення, на велосипеді — ліхтар (фару).
Водіям мопедів і велосипедів забороняється: 
– керувати мопедом або велосипедом з несправними гальмами, звуковим сигналом, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості – з неувімкненою фарою і заднім ліхтарем на мопеді чи без світловідбивачів на велосипеді;
– рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїжджій частині, коли поряд є велосипедна доріжка;
– рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7-ми років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);
– під час руху триматися за інший транспортний засіб;
– їздити не тримаючись за руль та знімати ноги з педалей (підніжок);
– перевозити пасажирів на велосипеді, за винятком дітей до 7 років, на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками;
– буксирування мопедів і велосипедів;
– буксирування причепа, не передбаченого для експлуатації з цими транспортними засобами.
Перш ніж сідати за кермо велосипеда чи мопеда, – переконайся у його справності, а саме:
– перевір гальма, звуковий сигнал (дзвінок);
– переконайся у наявності ручного насоса і набору інструментів;
– переконайся, що ланцюгова передача закрита спеціальним щитком;
– перевір накачування шин, відрегулюй кермо і сідло за зростом.

Чим можна допомогти батькам дітей з особливими освітніми потребами

Чим можна допомогти батькам дітей з особливими освітніми потребами

Поговоримо сьогодні про супровід батьків дітей з особливими потребами. Насамперед це актуалізація ресурсів, відновлення почуття спроможності розв’язувати проблеми. Формуванням позитивних установок батьків щодо можливостей дитини краще зайнятися ще до початку навчального року. Точно в школі у дитини будуть якісь труднощі, непорозуміння, конфліктні моменти, але, попри все це, важливо бачити позитивні зрушення, навіть незначні, змістити акцент з труднощів на успіхи. Важливе формування відповідальної батьківської позиції. Наявність тьютора, асистента не звільняє від обов’язку допомагати дитині вчитися, адаптуватися в школі.

Важливо також допомогти встановити ресурсні соціальні зв’язки: знайти групи підтримки, батьків інших дітей з ООП. Можливо, у школі вже є старші діти в інклюзивних класах, які захочуть спілкуватися з новачками, або ж можуть зустрітися родини.

Батькам інших дітей у класі (на батьківських зборах або на групових, індивідуальних консультаціях) варто пояснити, як делікатно пропонувати допомогу. Фрази на кшталт «Ви героїня! Як Ви з цим живете! Як Вам важко! Я розумію, що Ви відчуваєте» — не дуже правдиві й тактовні. Значно краще запитати про те, яка допомога потрібна, що можна розповісти школярам про особливості дитини. Можливо, є книга, мультфільм, фільм, які допоможуть. Також варто розповісти про те, як проходить день дитини, які в неї звички, захоплення — усе, що допоможе потоваришувати.

Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

З метою підвищення рівня безпеки життєдіяльності, удосконалення форм  методів профілактичної роботи серед неповнолітні, з 22.04. по 29.04.2019 р. у Білозерській ЗОШ І-ІІІ ступенів №18 були проведені виховні заходи , а саме: виховні години, віртуальні подорожі, презентації, документальні фільми, що попереджають про обережність при користуванні предметами побутової хімії, при виявлені вибухонебезпечних та маловідомих предметів, під час збирання грибів та лікарських рослин, під час грози та буревію і т.п. Дітям ще раз нагадали про те,  як треба поводитись під час  небезпеки. Завершено тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності підведенням підсумків  конкурсу малюнків “Хто правила  вивчає, того біда не спіткає”